loading...

ساخت کیف

چگونه یک کوله پشتی کوهنوردی انتخاب کنیمدانستن نحوه انتخاب یک کوله پشتی کوهنوردی که متناسب با نیازهای شما باشد برای یک سفر راحت و بسیاری موارد دیگر ضروری است. کوله پشتی خیلی کوچک این خطر را دارد که نتو

نحوه انتخاب کوله پشتی پیاده روی و کوه+ خرید عمده کوله

تولیدی کیف عمده بازدید : 4 شنبه 15 مرداد 1401 نظرات (0)

چگونه یک کوله پشتی کوهنوردی انتخاب کنیم
دانستن نحوه انتخاب یک کوله پشتی کوهنوردی که متناسب با نیازهای شما باشد برای یک سفر راحت و بسیاری موارد دیگر ضروری است. کوله پشتی خیلی کوچک این خطر را دارد که نتواند تمام وسایل شما را حمل کند.
نحوه انتخاب کوله پشتی پیاده روی

توسط تحریریه ورزش ارتفاع

23 مارس 2022

به اشتراک بگذارید

FacebookLinkedInTwitterEmail
کوله پشتی خیلی بزرگ ممکن است باعث مشکلات شانه، کمر یا حتی زانو شود. شما ممکن است به اشتباه بسته بندی کنید و در نهایت وزن بیشتری نسبت به بدنتان تحمل کنید. سه عنصری که هنگام انتخاب کوله پشتی کوهنوردی باید به آن توجه کنید عبارتند از:

نحوه انتخاب سایز صحیح کوله پشتی کوهنوردی
به کدام ویژگی های کوله پشتی پیاده روی نیاز دارید؟
آیا کوله پشتی پیاده روی شما برای شما مناسب است؟
مطمئن شوید که مجموعه ما از بهترین کوله پشتی های پیاده روی موجود امروز را بررسی کنید.
 
اندازه کوله پشتی کوهنوردی
اول از همه، شما باید تصمیم بگیرید که چه نوع پیاده روی انجام می دهید و مدت سفر شما چقدر خواهد بود. شما باید مقدار وسایلی را که باید حمل کنید و همچنین اندازه هر مورد را در نظر بگیرید. اگر برای رسیدن به مقصد 6 ساعت از کوه بالا می روید، کمترین وزن ممکن را روی کمر خود می خواهید.

بسته به دنده ای که دارید و تعداد روزهای ماجراجویی شما، حجم مناسب می تواند بین 30 تا 80 لیتر باشد.

آخر هفته (1 تا 3 شب) = 30 تا 50 لیتر
برای سفرهای آخر هفته، 30 تا 50 لیتر مناسب است. در این پارامترها، شما می توانید به راحتی هر چیزی را که نیاز دارید به همراه داشته باشید.

انتخاب ما: گریگوری زولو 35
ویژگی های کوله پشتی پیاده روی
ویژگی های کوله پشتی اغلب می تواند نقطه تصمیم گیری برای خرید باشد. برخی از ویژگی ها برای سفرهای خاص ضروری هستند و به کل سفر سهولت می بخشند. ویژگی هایی مانند پوشش های باران یکپارچه برای سفر در آب و هوای مرطوب ایده آل هستند. کوله پشتی های سازگار با هیدراتاسیون، شکستگی های متعدد آب را از بین می برند و برای همه سفرها، به خصوص در آب و هوای گرم و خشک، عالی هستند. اگر در دمای زیر صفر سفر می کنید، شیلنگ روی مثانه هیدراتاسیون شما ممکن است یخ بزند، بنابراین مهم است که این عوامل را در نظر داشته باشید.

در زیر ویژگی‌های کوله‌پشتی کوهنوردی وجود دارد که باید به آنها توجه کنید. همه آنها برای همه مناسب نیستند، اما ویژگی هایی مانند بسته های روزانه قابل جابجایی و محفظه های کیسه خواب می توانند مفید باشند.


قاب کوله پشتی
سه نوع قاب برای کوله پشتی کوهنوردی وجود دارد که هر کدام مزایا و معایب خود را دارند. اکثر کوله پشتی ها با قاب داخلی ساخته می شوند.

بدون قاب: برای کسانی که به دنبال چیزی بسیار سبک وزن هستند، یک کوله پشتی با قاب قابل جابجایی یا بدون قاب برای شما مناسب است.

قاب خارجی: یک کوله پشتی با قاب خارجی برای کوهنوردانی طراحی شده است که بارهای سنگین و شاید کمی غیرعادی را حمل می کنند. اگرچه آنها تهویه خوبی را ارائه می دهند، اما این بسته ها کمتر رایج هستند مگر اینکه وسایل و تجهیزاتی با اندازه غیرعادی مانند قایق های بادی حمل کنید.

قاب داخلی: کوله پشتی های قاب داخلی رایج ترین هستند. این کوله‌پشتی‌ها طوری طراحی شده‌اند که شکل بدن کوهنورد را در آغوش گرفته و وزن بار را پراکنده کنند. در حالت ایده آل، اکثر وزن کوله پشتی باید روی باسن شما باشد، نه شانه های شما. برخی از کوله‌های پشتی از فناوری‌هایی استفاده می‌کنند تا اطمینان حاصل کنند که وزن بار به باسن شما منتقل می‌شود.


تهویه
هنگامی که یک کوله پشتی کوهنوردی با قاب داخلی می پوشید، راهی برای جلوگیری از عرق کردن کمر وجود ندارد، این فقط بخشی از سفر است. اگرچه نمی توان به طور کامل از آن جلوگیری کرد، اما عرق کردن پشت را می توان با یک سیستم تهویه مناسب کاهش داد. اکثر کوله پشتی ها سیستم تهویه مخصوص به خود را دارند که در پنل پشتی ادغام شده است. برخی از کوله‌های پیاده‌روی دارای توری قابل تنفس هستند که در کنار پشت شما قرار می‌گیرد و به کوله‌پشتی اجازه می‌دهد تا چند اینچ از شما فاصله بگیرد. این یک سیستم تعلیق توری کششی است که به جریان هوا اجازه می دهد و تهویه پشتی را افزایش می دهد.


لایه گذاری
هنگامی که کوله پشتی را برای مدت طولانی حمل می کنید، راحتی ضروری است، بنابراین به دنبال پدهای مناسب باشید. از آنجایی که بیشتر بار روی باسن شما می‌نشیند، کمربند لگن دار مهم است. کوله پشتی را امتحان کنید و به هر گونه ناراحتی یا لکه های مالشی دقت کنید. تسمه های شانه دار نیز مهم هستند. یک بار سنگین با تسمه‌های شانه‌ای با حداقل پد می‌تواند منجر به درد پشت یا مفاصل شانه بعد از یک روز طولانی شود.


جیب ها
جیب ها! ما آنها را دوست داریم و به آنها نیاز داریم. برای برخی از کوهنوردان، هر چه جیب های بیشتری روی کوله پشتی داشته باشد، بهتر است. برای دیگران، جیب بیشتر در کوله پشتی به معنای دردسر بیشتر است. اگر اهل جیب‌بازی هستید، این یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌هایی است که هنگام انتخاب کوله‌پشتی کوهنوردی به آن توجه می‌کنید.

جیب های ضروری:
جیب‌های کمربند باسن: این جیب‌ها برای میان‌وعده‌ها، چوب‌های چوبی، تلفن همراه یا GPS ایده‌آل هستند. نزدیک و راحت، می‌توانید دقیقاً همان چیزی را که به دنبالش هستید، بدون نیاز به توقف یا برداشتن کوله‌پشتی بیابید.

جیب های کناری: اغلب کوله پشتی ها دارای جیب های جانبی کشسان هستند. این جیب ها محل مناسبی برای نگهداری بطری آب برای آبرسانی سریع هستند. نگه داشتن چند صندل نیز راحت است. پس از رسیدن به کمپ هیچ چیز بهتر از این نیست که چکمه های پیاده روی خود را در بیاورید و چند صندل بیندازید. به طور مشخص،

اگر در سرما یا در برف پیاده‌روی می‌کنید، اینطور نیست.

جیب های جلو: چه یک جیب جلویی بزرگ با زیپ یا یک جیب با سگک بسته وجود داشته باشد، اینجا مکان خوبی برای پنهان کردن نقشه یا یک ژاکت خشک است. برخی از جیب های جلو دارای جیب های داخلی کوچک تری برای سازماندهی هستند. بقیه از مواد ضد آب ساخته شده و برای جدا کردن دنده مرطوب شما از دنده خشک در نظر گرفته شده است.

جیب های درب: برخی از کوله پشتی ها دارای جیب های درب دار هستند. این جیب ها به طور کلی بسیار کوچک هستند و برای وسایل کوچک یا تخت طراحی شده اند. اگر در دماهای سردتر سفر می‌کنید یا از یک خط الراس عبور می‌کنید، این مکان مکانی عالی برای نگهداری یک توک یا چند دستکش خواهد بود.


دسترسی به کوله پشتی
بیشتر کوله‌پشتی‌ها از بالا بارگیری می‌شوند، به این معنی که شما از طریق یک دهانه بزرگ در بالا به تمام وسایل داخل آن دسترسی دارید. اگر کوله پشتی خود را به طور موثر بسته بندی نکرده باشید و دائماً به دنبال اقلامی از کف آن هستید، می تواند کمی آزاردهنده باشد. در مواردی مانند این، زیپ های جانبی نجات دهنده هستند.

کمتر دیده می شود کوله پشتی هایی که مانند یک چمدان باز می شوند. اینها مخصوصاً زمانی مفید هستند که در جستجوی یک مورد خاص در داخل هستید. اگرچه راحت است، اما این طراحی دسترسی کمتر رایج است و عمدتاً در بسته های مسافرتی به جای کوله پشتی پیاده روی یافت می شود


بسته روزانه قابل جابجایی
همانطور که در بالا ذکر شد، برخی از کوله پشتی ها مجهز به یک بسته روزانه قابل جابجایی هستند. اگر قصد سفرهای یک روزه از کمپ خود را دارید، این یک ویژگی راحت است.

سازگاری با هیدراتاسیون
حفظ آب بدن مهم است چه در تابستان، چه در پاییز و چه در زمستان. کوله پشتی هایی که با هیدراتاسیون سازگار هستند به شما این امکان را می دهند که به طور موثر و راحت هیدراته بمانید و شکستگی آب را از بین ببرید. به طور کلی، شما یک شلنگ متصل به مثانه آب خواهید داشت که به راحتی به یکی از تسمه های شانه شما متصل می شود. در طول مسیر احساس تشنگی می کنید؟ مشکلی نیست! شلنگ را بگیرید و شروع به نوشیدن کنید.

مشاهده تصویر منبع

محفظه کیسه خواب
کوله پشتی های بیشتری به محفظه های کیسه خواب مجهز می شوند. این معمولا در پایین کوله پشتی قرار دارد و یک جیب مجزا است که کاملاً برای کیسه خواب شما طراحی شده است. به طور کلی، این جیب مانند یک کیسه وسایل طراحی شده است تا بتوانید کیسه خواب خود را بدون کیسه فشاری یا کیسه وسایل نگهداری کنید.

تسمه های خارجی، قلاب ها و حلقه ها
اینکه بتوانید وسایل را در قسمت بیرونی کوله پشتی پیاده روی خود حمل کنید، لذت بخش است. تسمه های بادوام معمولاً در نزدیکی پایین کوله پشتی و همچنین کناره ها یا جلو قرار دارند. این تسمه ها برای اتصال چادرها یا پدهای خواب فومی بزرگتر مانند Therm-a-Rest RidgeRest Classic ایده آل هستند. میله های کوهنوردی یا کوهنوردی و تبرهای یخ بهتر است با تسمه یا حلقه به کناره یا جلوی کوله پیاده روی متصل شوند. شما نمی خواهید اینها را به صورت افقی و با استفاده از تسمه های پایین کیف وصل کنید زیرا در معرض خطر گرفتار شدن بر روی موانع در طول مسیرها یا آسیب دیدن خود هستید.

منبع

https://altitude-blog.com/en/how-to-pick-a-hiking-backpack/

https://robonak.ir/%da%a9%d9%88%d9%84%d9%87-%da%a9%d9%88%d9%87-%d8%b9%d9%85%d8%af%d9%87/

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 101
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 2
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 6
 • آی پی دیروز : 7
 • بازدید امروز : 53
 • باردید دیروز : 10
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 117
 • بازدید ماه : 174
 • بازدید سال : 809
 • بازدید کلی : 16,519