loading...

ساخت کیف

وزن بستهوزن بسته گاهی اوقات می تواند در مورد معاوضه باشد. برای بیان واضح، هرچه وزن یک کوله بیشتر باشد، وزن بیشتری را بر روی کمر خود حمل می کنید و به طور کلی، باسن، کمر و شانه های شما سریعتر زخم می شون

کوله کوه چه کاربردی دارد؟

تولیدی کیف عمده بازدید : 4 شنبه 15 مرداد 1401 نظرات (0)

وزن بسته
وزن بسته گاهی اوقات می تواند در مورد معاوضه باشد. برای بیان واضح، هرچه وزن یک کوله بیشتر باشد، وزن بیشتری را بر روی کمر خود حمل می کنید و به طور کلی، باسن، کمر و شانه های شما سریعتر زخم می شوند. با این حال، بسیاری از بسته‌ها معمولاً سنگین‌تر هستند، زیرا دارای ویژگی‌های بیشتری هستند (مانند جیب، سیم، گیره و غیره)، راحتی بیشتری را ارائه می‌دهند (مثلاً با بالشتک بیشتر، تعلیق محکم‌تر، و قاب)، یا هر دو. باید از خود بپرسید چه چیزی برای شما مهم تر است: ویژگی های اضافی "آرامش موجود" یا کاهش بار روی کمر. به جز چند مورد استثنا، بیشتر بسته های موجود در بررسی ما بین 3 تا 5 1/2 پوند وزن دارند.

نکته ای در مورد وزن بسته
فناوری مواد کوله‌پشتی حتی در دهه گذشته بسیار بهبود یافته است. بسته های مشابهی که قبلاً 8 پوند وزن داشتند، اکنون می توانند نیمی از این وزن را داشته باشند. اگر از یک بسته مدرسه قدیمی به یک بسته جدیدتر با میزان حجم و بار معادل ارتقا دهید، باید از راحتی و کاهش وزن آنها شگفت زده شوید.

با این حال، اگر تصمیم خود را گرفته اید که وزن کل بسته خود را کاهش دهید، خود بسته محل شروع کار نیست. یعنی زمانی که محتویات بسته شما بیشتر وزن را تشکیل می دهد، از ویژگی های راحتی برای صرفه جویی در یک پوند صرفه جویی نکنید. بله، بار کلی شما با بسته‌های سبک‌تر کمتر می‌شود، اما گاهی اوقات به معنای قربانی کردن لنت یا تعلیق است که در نهایت سفر شما را راحت‌تر می‌کند. به همین دلیل، بهتر است ابتدا بقیه کیت خود را سبک کنید و روی چیزی که می آورید تمرکز کنید و هرگز اول از آن استفاده نکنید. یک قانون خوب برای این کار این است که اگر دو هفته است از کالایی استفاده نکرده‌اید، آن را به خانه بفرستید. قبل از سرمایه‌گذاری روی یک بسته، آن پول را برای ارتقاء وسایل قدیمی/سنگین مانند سرپناه، کیسه خواب یا لباس خرج کنید. سپس با کاهش وزن پایه، کوله پشتی شما نیز کاهش می یابد.

سایز بندی و چیدمان مناسب بسته
بسته ها با توجه به طول خاص تنه شما مناسب هستند. برای اطمینان از اینکه راحت ترین تجربه را در مسیر به دست می آورید، بسیار مهم است که بسته ای تهیه کنید که به خوبی با بدن شما سازگار باشد. اگر خیلی بزرگ یا خیلی کوچک باشد، وزن به خوبی توزیع نمی‌شود و تقریباً مطمئناً حمل وزنه در تمام طول روز را حداقل به وضعیتی نامطلوب تبدیل می‌کند.

اندازه قاب
اندازه قاب هر بسته می تواند طیف وسیعی از طول های بالاتنه را در خود جای دهد. به عنوان مثال، یک کوچک ممکن است 16-19 اینچ را پوشش دهد، یک متوسط ​​می تواند با طول بالاتنه 18-21 اینچ، و یک بزرگ ممکن است به بهترین وجه با نیم تنه 20-23 اینچ مناسب باشد. (این مورد بسته به سازنده متفاوت است، بنابراین مطمئن شوید که قبل از خرید دوباره بررسی کنید).

برای اندازه گیری دقیق طول نیم تنه، باید مهره C7 و تاج ایلیاک خود را پیدا کنید. برای شروع، سر خود را به جلو خم کنید و استخوان دستگیره‌ای را که در پایین گردنتان بیرون زده است، احساس کنید. این C7 است. سپس محل تاج ایلیاک خود را پیدا کنید. برای انجام این کار، دست های خود را روی استخوان های لگن خود قرار دهید و شست ها را به سمت پشت خود قرار دهید. خط فرضی بین نوک انگشتان شست، جایی که از ستون فقرات شما عبور می کند، انتهای پایین اندازه گیری است.

اندازه و مناسب کمربند باسن
اندازه کمر شما اندازه کمربند باسن شما را تعیین می کند. اکثر تولید کنندگان نمودارهای اندازه را برای این کار ارائه می دهند.

اگر به یک سفر طولانی مدت با کوله پشتی می روید که بیش از 2 یا 3 هفته طول می کشد، اندازه کمربند ران خود را کم کنید. دور کمر شما احتمالاً نسبت به ابتدا در انتها کوچکتر می شود، اما بسته شما هنوز باید متناسب باشد. معمولاً مقدار زیادی همپوشانی بین اندازه‌ها وجود دارد (مثلاً یک اندازه کوچک با اندازه‌های 29 تا 34 اینچ و اندازه‌های متوسط ​​می‌تواند به اندازه 31-36 اینچ باشد)، بنابراین اگر ممکن است، یکی را انتخاب کنید که در هر دو قسمت کمر شما مناسب باشد. اندازه فعلی و چند اینچ کوچکتر.

کوله‌پشتی کوله‌پشتی - ایان نیکلسون بند شانه‌ای مناسب و بند باربر را نشان می‌دهد...
ایان نیکلسون بند شانه ای مناسب و بند باربر را نشان می دهد. توجه داشته باشید که فاصله کمی بین شانه ایان و بند شانه وجود دارد. باربرها (تسمه های بالایی) نیز در حدود 45 درجه ایده آل هستند، اما هر جایی از 30 تا 60 درجه مشکلی ندارد.
اعتبار: ربکا شرودر


بند شانه
هنگام پوشیدن یک بسته شبانه باردار، باید تسمه‌های شانه‌ای را که به سمت بالا و بالای شانه‌ها کشیده شده‌اند، با فضا یا شکاف بسیار کمی ببینید. باربرها (بندهایی که در صورت تلاش برای ضربه زدن به پشت خود احساس می کنید) باید تسمه های شانه ای را در حدود 45 درجه به سمت بالا بکشند، اگرچه بسته به نوع بسته آن، بین 35 تا 60 درجه قابل قبول است.

وابسته نشو اگر بسته مورد علاقه شما مناسب بدن شما نیست، سعی نکنید و به خودتان بگویید که خوب خواهد شد. به نگاه کردن ادامه دهید؛ بهترین بسته برای شما وجود دارد.

تست یک پک
هنگامی که بسته ای با ویژگی ها و ظرفیت مورد نظر خود پیدا کردید، آن را بارگیری کنید. اگر می‌توانید، توصیه می‌کنیم آن را با وسایل شخصی خود پر کنید، اما اگر از فروشگاه‌های چوب و آجر خرید می‌کنید، اکثر خرده‌فروش‌ها وزن بسته‌بندی دارند. مدتی آن را بپوشید. حداکثر وزنی را که می‌توانید حمل کنید را در آن قرار دهید و مدتی را صرف بدانید که چقدر بار را روی باسن و شانه‌ها حمل و توزیع می‌کند.

گذاشتن پک
هنگامی که یک بسته کاملاً بارگذاری شده دارید، 

بستن آن به پشت چالش بعدی است. برای شروع، مطمئن شوید که بند شانه و کمر شل هستند. طوری بایستید که پاهایتان به اندازه عرض از هم باز باشند و زانوها کمی خم شوند. در حالی که بند های شانه رو به شما باشد، با هر دست یکی را بگیرید. همانطور که با پاهای خود بلند می شوید، یک دست را از طریق یک بند و سپس دومی را بلغزانید. کمی به جلو خم شوید تا بتوانید ابتدا کمربند باسن را ببندید و مطمئن شوید که به درستی روی لگن شما قرار گرفته است. موقعیت صحیح کمربند ران معمولاً بالاتر از آن است که شلوار خود را بپوشید. کمربند باید در مرکز تاج ایلیاک بپیچد - استخوانی که هنگام اندازه گیری تنه خود پیدا کردید. هنگامی که آن را محکم کردید، می توانید تسمه های شانه و جناغ را محکم کنید و باربرها را به ترتیب تنظیم کنید.

توزیع وزن بسته
اهمیت و فایده یک بسته مناسب باید به محض اینکه آن را روی پشت خود قرار دهید مشخص شود. شما باید حدود 60 تا 80 درصد وزن بسته را روی باسن خود احساس کنید و باقیمانده آن در شانه ها و قفسه سینه پخش شود.

کوله‌پشتی کوله‌پشتی - دن ویتمور به سمت حوضه بوستون می‌رود، در حالی که بسته‌بندی را آزمایش می‌کند...
دن ویتمور در حال حرکت به سمت حوضه بوستون، در حین آزمایش بسته در آبشارهای شمالی، واشنگتن.
اعتبار: ایان نیکلسون

آناتومی بسته و تنظیم مناسب
دانستن مسیر خود و ویژگی های مختلف آن ممکن است بر تصمیم خرید اولیه شما تأثیری نداشته باشد. با این حال، تجربه شما را در مسیر بهبود می بخشد و به شما امکان می دهد تا با انواع مختلف و انواع دنده از یک بسته راحت و کارآمد استفاده کنید. دانستن نحوه بستن سریع کوله روزی جداشدنی خود، زدن چوب اسکی یا میله های کوهنوردی به کناری، یا تنظیم مناسب بالابرها، در ماجراجویی شما تفاوت ایجاد می کند. در زیر نمودار ساده ای از قطعات یک بسته با نقاط تنظیم کلیدی با رنگ قرمز مشخص شده است.

کوله پشتی کوله پشتی - قسمت های مهم کوله پشتی. تسمه های قرمز کلید تنظیم هستند ...
قسمت های مهم کوله پشتی تسمه های قرمز نقاط کلیدی تنظیم هستند. مطمئن شوید که این تسمه ها را در صورت نیاز سفت یا شل کنید تا متعادل ترین حالت را داشته باشید. تنظیمات بر اساس میزان پر بودن کوله شما متفاوت است و حتی اگر در حال پیاده روی در سراشیبی یا بالا رفتن هستید، می تواند تغییر کند.
اعتبار: OutdoorGearLab

تسمه

تسمه های بالابر بار: تسمه هایی هستند که بالای تسمه های شانه ای را به بالای قاب پک متصل می کنند. آنها با تنظیم مناسب، از خم شدن کوله پشتی به پشت شما یا جابه‌جایی آن به پهلو در هر قدم جلوگیری می‌کنند. آنها برای جلوگیری از درد شانه مهم هستند و باید با زاویه 45 درجه یا اطراف آن بکشند. برای افراد معمول است که آنها را خیلی محکم بکشند، بنابراین هنگام کشیدن آنها راحت باشید. همچنین، بهتر است هر بار که کیف را می‌پوشید، اینها را تنظیم کنید.

کوله‌پشتی کوله‌پشتی - بند سینه روی هاله در امتداد مسیر می‌چرخد تا به راحتی...
بند جناغ جناغی: بند جناغ سینه روی قفسه سینه بسته می شود و تسمه های شانه را به هم وصل می کند. این ویژگی امنیت و ثبات بسته را در بدن شما افزایش می دهد. بیشتر بسته‌ها طوری طراحی شده‌اند که به بند جناغ سینه اجازه می‌دهند تا بند شانه را بالا و پایین تنظیم کند تا جای مناسبی داشته باشد (ارتفاع زیر بغل تقریباً درست است). برخی از تسمه های جناغ سینه را می توان برداشت، در حالی که برخی دیگر در جای خود ثابت می شوند.

تسمه های فشرده سازی: این تسمه ها در امتداد طرفین و گاهی اوقات در جلوی بسته سفت می شوند. آنها باید زمانی که بسته پر است طولانی شوند و زمانی که بسته تقریباً خالی است پایین بیایند. اینها به کاربر این امکان را می دهد که حتی اگر کاملاً بارگذاری نشده باشد، به یک بسته متعادل دست یابد. این یک ویژگی خوب است که به یک بسته یک شبه اجازه می‌دهد تا دو برابر یک کوله روزی در یک خرج کردن باشد.

تثبیت کننده کمربند هیپ: این بند را می توان در اطراف کمربند باسن سفت کرد و تعادل و راحتی را بهبود بخشید.

قاب
بسته های مدرن تقریبا همیشه قاب های داخلی دارند. این قاب‌ها نسبت به بسته‌های فریم خارجی قدیمی‌تر به بدن نزدیک‌تر هستند و می‌توانند به روش‌های مختلف پشتیبانی کنند:

میله های نگهدارنده آلومینیومی: این میله های نگهدارنده نازک هستند که طول بسته را می کشند تا شکل و سفتی به آن بدهند. اکثر بسته ها دارای یکی در مرکز یا دو طرف پایین قاب بسته هستند.

فریم ورق: این یک قطعه نازک و نیمه سفت از مواد است که پشت بسته را می‌پوشاند و شکل بسته را حفظ می‌کند و مانع از برخورد اشیاء به پوشنده از پارچه می‌شود. برخی از مدل ها دارای صفحات قاب قابل جابجایی هستند، در حالی که برخی دیگر دارای این قطعه یکپارچه هستند. اغلب بسته ها از یک ورق قاب و پایه های آلومینیومی برای پشتیبانی استفاده می کنند.

کوله‌پشتی کوله‌پشتی - بسته‌ای با ورقه‌ی قابل جابجایی و پشتیبان. سمت راست...
بسته ای با صفحه قاب قابل جابجایی و نگهدارنده. در سمت راست می توانید میله آلومینیومی طلایی را مشاهده کنید که در داخل بسته، در امتداد ستون فقرات قرار می گیرد در حالی که ورقه خاکستری سفت و سخت به بسته شکل می دهد و به توزیع وزن و پشتیبانی کمک می کند.
اعتبار: مک کنزی لانگ

مشاهده تصویر منبع

قاب محیطی: این بسته ها دارای حداقل مقدار لوله آلومینیومی هستند که در قسمت بیرونی بسته در قسمت پشتی قرار دارند. این ویژگی همچنین می تواند به دستیابی به یک طراحی جریان هوا کمک کند که بسته را از پشت قرار دهد تا از جمع شدن عرق در پشت جلوگیری کند. این سبک به h تمایل دارد

از بارهای سنگین‌تر حمایت کمتری داشته باشید و وزنه را از پشت خود دورتر کنید.

سبک های بسته
سبک های زیادی از بسته ها فراتر از مدل های کوله پشتی وجود دارد. برای بسیاری از فعالیت ها، به احتمال زیاد یک مدل ورزشی خاص می خواهید: یک بسته اسکی برای اسکی یا یک بسته کوهنوردی برای کوهنوردی. ظرفیت حمل دنده مورد نیاز شما انتخاب شما را تعیین می کند. در اینجا به جزئیات سبک های مختلف می پردازیم، اینکه چه چیزی آنها را منحصر به فرد می کند و چرا ممکن است یکی از این بسته های خاص را بخواهید یا نخواهید.

بسته های کوله پشتی
بسته های کوله پشتی برای حمل بارهای بزرگ (30 تا 50 پوند) برای چند روز طراحی شده اند و معمولا بین 50 تا 80 لیتر ظرفیت دارند. اگر قصد دارید مسافت های طولانی را با بارهای کوچکتر پیاده روی کنید، برای بسته های فوق سبک به زیر مراجعه کنید. بسته‌های کوله‌پشتی با یک قاب داخلی طراحی شده‌اند و معمولاً تعلیق با نقاط تنظیم زیادی را ارائه می‌دهند تا به راحتی هر وزنی را که می‌خواهید حمل کنید. نقاط تنظیم اولیه کمربند لگن، تسمه های شانه ای، بند سینه، تسمه های فشاری و باربرها هستند. اغلب، یک بسته برای کوله‌پشتی با محفظه‌های جداگانه برای انواع خاصی از وسایل، مانند محفظه‌های کیسه خواب یا تسمه‌هایی برای چسباندن پد خواب به بیرون ارائه می‌شود. این بسته‌ها تقریباً همیشه دارای سازگاری با مثانه هیدراتاسیون هستند و معمولاً شکاف‌های بطری آب را در طرفین ارائه می‌دهند تا بتوانید روش حمل آب مورد علاقه خود را انتخاب کنید.

کوله پشتی کوله پشتی - تست بسته در آبشارهای شمالی، واشنگتن.
آزمایش بسته در آبشارهای شمالی، واشنگتن.
اعتبار: ایان نیکلسون

بهترین انواع کوله پشتی را اینجا ببینید.

این بسته‌ها اغلب خیلی سنگین و بزرگ‌تر از آن هستند که نمی‌توانند به خوبی به فعالیت‌های دیگر بپردازند، اما برای سفرهای چند روزه با وسایل زیاد، ظرفیت، پشتیبانی و راحتی لازم را ارائه می‌کنند.

بسته های فوق سبک
کوله پشتی فوق سبک برای آن دسته از کوهنوردان باتجربه ای است که می خواهند وزن خود را کاهش دهند و فقط وسایل ضروری را حمل کنند. اگر یک بسته فوق سبک را در نظر دارید، ابتدا باید بار بسته خود را در نظر بگیرید، از وزن پایه خود (وزن کیت شما منهای غذا و آب) شروع کنید. اگر وزن پایه شما بیش از 30 پوند است و نمی خواهید آن را کاهش دهید، از یک کوله پشتی سنتی استفاده کنید. اگر وزن پایه شما در محدوده 20 پوندی است، این یک بار سبک وزن است که می تواند توسط یک بسته سنتی سبک تر یا برخی از بسته های UL به خوبی تحمل شود. با وزن پایه 10-15 پوندی، یک بسته فوق سبک بسیار مناسب است.

کوله‌پشتی کوله‌پشتی - چرخ دنده‌های بسیار سبک ماریپوزا که وارد سیرا می‌شوند.
Gossamer Gear Mariposa فوق سبک که به سیرا می رود.
اعتبار: سارا ون کلیو

بسته های فوق سبک معمولا کوچکتر هستند. به جای بسته های 60 یا 65 لیتری، بسته های 40-50 لیتری بسیار رایج تر است. آنها معمولاً دارای طراحی ساده و سبک وزن هستند، بدون زواید یا زنگ ها و سوت های غیر ضروری، از جمله فقط مفیدترین آنها. مدل های فوق سبک تمایل به ارائه گزینه های سازمانی کمتری دارند و به بسته بندی متفکرانه و خلاقانه تری نیاز دارند. توجه داشته باشید که بسته‌های مینیمالیستی معمولاً از مواد نازک‌تر و با دوام کمتر نسبت به طرح‌های اساسی‌تر استفاده می‌کنند، بنابراین بسته‌های فوق‌سبک شما به اندازه کوله پشتی‌های سنتی بادوام یا طولانی نخواهد بود. با این حال، فشار ذخیره شده روی شانه های شما چیزی است که ممکن است کوله پشتی را ارزشمند کند. مانند بسیاری از بسته‌ها، مدل‌های فوق سبک در اندازه‌های مختلف عرضه می‌شوند و برخی از آنها حتی سفارشی‌سازی را ارائه می‌کنند.

پک های زنانه
کوله‌پشتی کوله‌پشتی - متوجه شدیم که درب بالایی آریل برای نگه‌داشتن آن عالی است...
ما متوجه شدیم که درب بالایی Ariel برای پایین نگه داشتن طناب‌های کوهنوردی و همچنین لایه‌ها یا وسایل اضافی عالی است.
اعتبار: تام مک دونالد

اگرچه زنان /می توانند/ پک های تک جنسیتی یا بسته های مردانه با اندازه مناسب بپوشند، بسیاری از مدل ها در نسخه های طراحی شده برای زنان عرضه می شوند. همانطور که در بررسی پک‌های زنانه اشاره شد، این محصولات نسبت به پک‌های مردانه طول نیم تنه کوچک‌تر و عرض شانه‌های باریک‌تری دارند، همچنین کمربندهای منحنی کمر و بند‌های شانه‌ای که با تیپ‌های بدن زنان بهتر عمل می‌کنند.

بسته های تخصصی
برخی از بسته ها برای فعالیت های خاص مانند کوهنوردی در کوهستان یا شکار طراحی شده اند. این بسته ها بر روی ویژگی های خاصی متمرکز خواهند شد که قابلیت استفاده را در آن مناطق بهبود می بخشد.

نتیجه
پس از در نظر گرفتن ملاحظات اولیه ظرفیت، سبک و تناسب، باید به خوبی در راه رسیدن به بسته (یا بسته) عالی برای ماجراجویی های خود باشید. فراموش نکنید که خود را در مورد تنظیمات و عملکردهای احتمالی بسته جدید خود آموزش دهید تا بتوانید از آن نهایت استفاده را ببرید و از آن لذت ببرید.

منبع

https://www.outdoorgearlab.com/topics/camping-and-hiking/best-backpacks-backpacking/buying-advice

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 101
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 4
 • آی پی دیروز : 7
 • بازدید امروز : 37
 • باردید دیروز : 10
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 101
 • بازدید ماه : 158
 • بازدید سال : 793
 • بازدید کلی : 16,503